top of page

סקירה מלאה - מיני מחשב  Beelink J45

המיני מחשב מבית Beelink, ענקית המחשוב הסינית הוא ממשיך דרכו של Beelink Gemini X45 ומבחינה חיצונית הוא נראה זהה לחלוטין לקודמו.

הדגם החדש מוצע ב 3 ווריאציות של נפח זכרון RAM וזכרון אחסון.

מה באריזה?

מיני מחשב Beelink J45

ספק כח​

2 כבלי HDMI (אחד קצר, באורך של כ 20 ס"מ, והשני באורך של כ 1 מטר)

חוברת תפעול קצרה

מתקן תליה המאפשר לתלות אותו בחלקו האחורי של מסך המחשב / הטלויזיה 

Beelink gemini x45 basic premium mini pc review סיקור סקירה ביקורת מיני מחשב בילינק

 

מפרט טכני

מעבד: Intel Pentium J4205 - ארבע ליבות

זכרון עבודה (RAM): ניתן לבחירה - 4GB | 8GB

זכרון אחסון: ניתן לבחירה - 128GB | 256GB

כרטיס רשת קווי: קיים, תומך במהירות העברה עד 1000Mbps

כרטיס רשת אלחוטי: קיים, תומך ברשתות בתקן N ובתקן AC החדש, תומך בתדר 5Ghz

חיבור HDMI: קיים, HDMI 1.4B

מערכת הפעלה: Windows 10 מלאה עם רשיון

חיבור Bluetooth: קיים, בגרסה 4.0

מידות: 11.5 ס"מ רוחב * 10.2 ס"מ אורך * 4.3 ס"מ עובי 

חיבורים

 • 4 חיבורי USB 3.0

 • חיבור רשת קווי

 • 2 יציאות תצוגה HDMI

 • חיבור 3.5 מ"מ לאוזניות או רמקולים

 • חריץ עבור כרטיס זכרון מיקרו SD

Beelink gemini x45 basic premium mini pc review סיקור סקירה ביקורת מיני מחשב בילינק

המארז

המעטפת החיצונית של Beelink J45 עשויה אלומיניום בצדדים ופלסטיק קשיח בחלקו העליון.

בצדדיו ובחלקו התחתון ממוקמים פתחי איוורור לצורך נידוף החום ושמירה על טמפ' תקינה של המארז, עניין המהווה שיפור ביחס לדגמים הקודמים של החברה, אשר צוידו בפחות פתחי אוורור.

חיבורי ה USB מקדימה ומאחורה צמודים מדי, והיתי שמח לו היו מרחיקים אותם אחד מהשני, כדי למנוע מצב בו התקן USB עם כבל זוויתי או דיסק און קי גדול יחסמו את כניסת ה USB הצמודה.

בתחתית המארז מצויות 4 רגילות מגומי המאפשרות לו בהפרש גובה קטן מהשולחן לצורך נידוף החום מפתחי האיוורור התחתונים.

הכיסוי התחתון של המחשב ניתן להסרה בקלות, על ידי הברגה קצרה של 4 ברגים, אחד בכל פינה, לצורך התקנת כונן קשיח נוסף, בגודל 2.5" (זהה לכונן קשיח של מחשב נייד).

חווית שימוש

בילינק J45 מגיע כאשר מע' ההפעלה - Windows 10 Pro מותקנת עליו מראש.

מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט בגרסתה העסקית מציעה מספר שיפורים ביחס לגרסה הביתית, המצויה בשאר מחשבי המיני.

ביניהן ניתן למנות תאימות עבור סביבה עסקית (ובזכות כך ניתן לייעד אותו כמחשב לכל דבר לכל בית עסק).

בנוסף, היא כוללת יתרון גדול לעומת הגרסה הביתית של Windows 10 והוא האפשרות לשלוט על מנגנון הורדת והתקנת העדכונים האגרסיבי (והאוטומטי) של מיקרוסופט.

מערכת ההפעלה מותקנת מראש במהדורה 1803 אשר הופצה ע"י מיקרוסופט בסוף 2018 וכוללת את כל העדכוני והתיקונים שהופצו עד אז, והיא

בעלת רשיון חוקי וכשר, שעבר אקטיבציה בשלום מול מיקרוסופט.

בהפעלה הראשונית של המחשב, עולה אשף התקנה מהיר וקצר מבית מיקרוסופט, המסייע להגדיר מספר פרטים כגון שעה, איזור זמן, שם משתמש ושפה.

במסגרת אשף ההתקנה הנ"ל ניתן לבחור מתוך רשימה של 7 שפות, שעברית היא לא ביניהן.

יחד עם זאת, לאחר שמסיימים את אשף ההתקנה, ניתן, בפעולה פשוטה וקצרה, באמצעות לוח הבקרה, לשנות את שפת המערכת והתפריטים לעברית.

מערכת ההפעלה אשר מותקנת עליו מגיעה במהדורה עדכנית יחסית, אשר הושקה בחודש מאי השנה ומכילה את כל העדכונים שמיקרוסופט השיקה עד אז, עניין אשר יקל על כמות העדכונים האוטומטיים שמערכת ההפעלה תוריד ותתקין בהפעלה הראשונית.

בילינק ציידה את המחשב במעבד מרובע ליבות מבית אינטל, ממשפחת הפנטיום, המציע ביצועים מצוינים בשימושים יומיומיים נפוצים כצפייה בסרטים, גלישה באינטרנט, ועבודה עם מיילים ותוכנות אופיס. המעבד המוטמע בו מציע ביצועים טובים יותר בהשוואה ל N3450 אשר הוטמע במחשבי המיני הקודמים מבית בילינק.

היצרנית ציידה את המחשב בזכרון RAM מהדור החדש - מסוג DDR4, המציע תדר עבודה גבוה יותר לצד רוחב פס משופר ביחס לדור הקודם, ומאפשר עבודה מהירה וחלקה יותר ביחס לזכרונות DDR3 שעדיין נפוצים כיום בלא מעט מחשבי מיני.

חידוש מרענן נוסף בו הוא הימצאותן של 2 יציאות תצוגה מסוג HDMI, המאפשרות לחבר אליו 2 מסכי מחשב, או לחילופין לחבר אליו מסך מחשב + טלויזיה ובכך בעצם להשתמש בו בתור מחשב ביתי וגם בתור מחשב סלוני / מדיה סנטר, במקום להשתמש ב 2 מחשבים שונים למטרות אלו.

כך, אחד מבני הבית יכול לצפות בתוכנות ווידאו, כאשר הוא מחובר לטלויזיה בחיבור HDMI אחד, בעוד בן משפחה אחר יכול לעבוד עם המחשב ולהשתמש בתוכנות אחרות, בזמן שהמחשב מחובר למסך מחשב אחר בחיבור ה HDMI האחר.

מרבית קבצי הווידאו שהרצתי עליו רצו חלק, אך הוא התקשה בניגון חלק מתכני הווידאו ברזולוציה 4K שניסיתי להריץ עליו, היות והמעבד תומך בהצגת תכני 4K בקצב של עד 30 פריימים לשניה (שזה אומר שתומך ברוב הסרטים שמצולמים כיום ב 4K). לעומת זאת, סרטים ייחודיים שצולמו מראש ב 4K בקצב של 60 פריימים לשניה או אירועי ספורט/משחקי כדורגל שצולמו בקצב של 60 פריימים לשניה לא יעבדו חלק על המחשב.

מעוניינים בתמיכה מלאה ב 4K? המיני מחשב של MINIX יתאים למשימה.

ולפינת הטיפים

1. בדומה לרוב המיני PC האחרים, גם ה J45 מבית Beelink מגיע מהמפעל כאשר בהגדרות צריכת החשמל של Windows 10 הוא מוגדר לביצועים מאוזנים (Balanced) לשם צריכת חשמל מתונה (תוך כדי עבודה שלא במהירות המקסימלית שהמחשב מסוגל לעבוד בה).

היות ודגם זה מחובר תמיד לחשמל, ומאחר ולא מדובר בטאבלט או מחשב נייד שבהם יש צורך לחסוך בחיי סוללה, עדיף ומומלץ לשנות את הגדרה זו ולהעביר את הגדרות צריכת החשמל ל "ביצועים מיטביים" (High performance).

את השינוי ניתן לבצע ע"י כניסה ללוח הבקרה  ⇦ חומרה וקול ⇦ אפשרויות צריכת חשמל.

(במידה ואתם משתמשים ב Windows באנגלית הדרך היא:  Power Options ⇦ Hardware and sound ⇦ Control Panel).

2. ​בצפייה בתכנים ברזולוציה גבוהה ביוטיוב, עדיף יהיה לכם להשתמש בדפדפן ה Microsoft Edge המותקן מראש על מערכת ההפעלה, מאחר והוא מציע תמיכה טובה יותר בניגון תכנים ב 4K בהשוואה ל Google Chrome.

3. אמנם המחשב כולל 4 חיבורי USB (שניים מקדימה ושניים מאחורה), אך מדובר בעצם בחיבור USB קדמי אחד שפוצל ל 2 יציאות ובחיבור USB אחורי אחד שפוצל ל 2 יציאות, מה שאומר ש 2 יציאות ה USB הקדמיות וה 2 האחוריות מסוגלות לספק ביחד רוחב פס וזרם של חיבור USB יחיד.

מדובר בעניין נפוץ בתחום המיני PC וגם בתחום הלפטופים אשר לא מהווה חסרון ולא אמור להפריע בשימוש שוטף.

ויחד עם זאת, במידה ואתם מעוניינים לחבר אליו "צרכן חשמל" כבד כמו דיסק חיצוני 2.5" אשר מגיע ללא ספק כח משל עצמו, או דיסק און קי, עדיף לחבר את התקני ה USB הנוספים שברשותכם אל חלקו האחר של המחשב (לדוגמא, דיסק חיצוני יחובר אל יציאת USB קדמית, בעוד שמתאם ה USB של המקלדת והעכבר יחובר אל יציאת ה USB האחורית).

BEELINK-J45-MINI-PC-REVIEW-TEST (1).jpg

 

קישוריות רשת

WiFi:

המחשב מצויד במתאם רשת אלחוטי (WiFi) מצוין מבית אינטל - דגם Intel Dual-Band Wireless AC-3165, הנפוץ במחשבי מיני בני ימינו.

כרטיס הרשת האלחוטי תומך בעבודה בתדר 2.4Ghz ובתדר 5Ghz וכמו כן הוא תומך בתקן AC החדש.

במסגרת מספר בדיקות מהירות שביצעתי הגעתי למהירות הורדה של כ 58 מגה ממרחק של כ 3 מטרים מהראוטר הביתי.

מדובר במהירות טובה מאוד, במיוחד לאור העובדה שהמיני מחשב מבית בילינק מצויד באנטנות WiFi פנימיות בלבד.

ביצועי חיבור הרשת האלחוטי מבית אינטל יספיקו לכל השימושים הנפוצים, כולל הזרמת ווידאו ברזולוציה גבוהה (באמצעות נטפליקס, קודי, צפייה ישירה בדפדפן, יוטיוב ושאר תוכנות הסטרימינג).

חיבור קווי:

בילינק שילבה במחשב כרטיס רשת קווי מבית חברת Realtek המוכרת והוותיקה.

בחיבור קווי הגעתי איתו למהירות של כ 100 מגה, שהיא המהירות המקסימלית במקום בו בדקנו אותו.

מי שמנוי לחבילות גלישה במהירות גבוהה יותר יוכל להנות ממלוא המהירות עליה הוא מנוי, בזכות העבודה שכרטיס הרשת הקווי תומך במהירות ​של עד 1000 מגה (1Gbps).

beelink-j45-mini-pc-review-speed-test.pn

 

זכרון אחסון

המיני מחשב מבית Beelink ניתן לרכישה ב 2 ווריאציות אחסון - 128GB ו 256GB והדיסקים הם מסוג SSD.

בדגם הנסקר, אשר הגיע עם דיסק בנפח 256  ג'יגה-בייט, נותר שטח פנוי של כ 214GB למשתמש, אחרי השטח שגזלה התקנת מערכת ההפעלה.

תוצאות בדיקת המהירות שערכתי לכונן האחסון המובנה בו העלו מהירויות כתיבה וקריאה גבוהות מאוד, שיאפשרו הרצה מיידית של תוכנות המותקנות עליו, לצד העתקה מהירה של קבצים ממנו ואליו, ומבטאות שיפור של מאות אחוזים ביחס לכונני eMmc שלרוב נמצאים במחשבי מיני בסביבת מחיר הזו.

ניתן בעת הצורך להוסיף למחשב כונן אחסון מהיר נוסף בגודל 2.5" (כונן קשיח הנמצא בשימוש בעיקר במחשבים ניידים).

את הדיסק הקשיח הנוסף יש להכניס לתוך מסילה המחוברת לחלקו התחתון של המיני מחשב, לאחר שמבריגים החוצה את 4 הברגים בחלקו התחתון של המארז ולחבר לכבל הנתונים הפנוי (כבל מלבני שטוח בצבע שחור) הנמצא בחלקו הפנימי התתחון של המארז.

כמו-כן, המחשב כולל כניסה לכרטיס זכרון מיקרו SD ותומך בכרטיסים עד לנפח של 128GB.

beelin j45 mini pc review סיקור סקירה ביקורת

טמפרטורה

היצרן צייד את המחשב במאוורר פנימי, אשר מותקנות עליו צלעות קירור המסייעות לו בנידוף החום מהמעבד ובשמירה על טמפ' עבודה תקינות, שתאפשר למעבד לעבוד במהירות העבודה המקסימלית שלו ולרכיבים הפנימיים להאריך חיים.

פעולת המאוורר שקטה, גם בעת מאמץ.

במהלך עבודה שוטפת עם המחשב נוכחתי לגלות כי טמפרטורות העבודה היו תקינות- בין 47 ל 55 מעלות  בזמן מנוחה וסביב 75 מעלות בעת מאמץ.

הצגת תכני ווידאו

Beelink J45 מצויד במעבד מסדרת פנטיום מבית אינטל, ממשפחת מעבדי Apollo Lake.

במעבד הנ"ל אינטל הוסיפו תמיכה אינטגרלית בפענוח והצגת תכנים באיכות גבוהה וכמו כן בפענוח תכנים בקידוד HEVC אשר נהיה נפוץ מיום ליום, והמאפשר דחיסה משמעותית של קובץ ווידאו בעוד איבוד האיכות הוא מינימלי לעיתים בלתי מורגש כלל.

במעבד עצמו, ברמת החומרה, נתווספה תמיכה בפענוח תכנים אשר קודדו בפורמט VP9 אשר נהיה נפוץ יותר ויותר עם הזמן ונמצא בשימוש בין היתר גם ב Youtube - עניין המבטיח הצגת תוכן באיכות גבוהה וללא עצירות, תקיעות ושאר בעיות.

הצלחתי לנגן בהצלחה מגוון רחב של תכני ווידאו ברזולוציות גבוהות (בקודי, נטפליקס ובנגן סרטים חיצוני אשר התקנתי עליו), ב Bitrate גבוה וכולל כאלו שקודדו בקידוד Hevc אשר מעבדים מדורות קודמים מתקשים בהצגתם לאור תמיכה חלקית או חסרה של המעבד.

חיבור ה HDMI המובנה במחשב הנ"ל (ובשאר המחשבים ממשפחת האפולו לייק של אינטל) הוא מדור 1.4B, מה שיאפשר תמיכה בצפייה בתכני ווידאו ברזולוציה עד וכולל 4K@30FPS.

גלישה באינטרנט

היות והדגם הנ"ל עשוי להחליף את המחשב האישי אצל חלקנו, ומאחר והפעילות העיקרית במהלך השימוש במחשב, אצל רובנו, היא גלישה באינטרנט הרצתי עליו כלי בדיקת ביצועים ייעודי מבית Google שיבדוק ויסכם את ביצועי הגלישה במחשב הנ"ל.

בדיקת הביצועים בוחנת מספר פרמטרים במחשב אשר משפיעים באופן ישיר על מהירות הגלישה ובסוף הבדיקה נותן ציון משוקלל.

תוצאות הבדיקה שנתקבלו ביטאו שיפור מסוים, אם כי לא גדול, בהשוואה לדור המעבדים הקודם מבית אינטל (סלרון N3450 הנפוץ במחשבי מיני) ודומות לתוצאה שקיבלתי כאשר הרצתי אותה על סמארטפון מדגם סמסונג גלקסי S8 ועל טאבלט הדגל של שיאומי - Xiaomi Mi Pad 4 אשר הושק בחציון השני של 2018.

מעוניינים להריץ את הבדיקה על הסמארטפון/טאבלט/מחשב שלכם? תוכלו לעשות זאת כאן.

Beelink j45 mini pc review test benchmard סיקור סקירה ביקורת

השורה התחתונה

לכשעצמו, המיני מחשב החדש מבית Beelink מספק חווית שימוש טובה מאוד באופן כללי וצפוי לספק את המשתמש הביתי/משרדי הממוצע לצרכים של צפייה בסרטיo, גלישה באינטרנט (עד סביב ה 8-9 טאבים בו זמנית), עבודה עם תוכנות אופיס ותוכנות קלות אחרות. היתי מגדיר אותו כאידיאלי בתור מחשב סלוני.

אמנם היתי שמח לו הוא היה כולל אפשרות להרחבת זכרון ה RAM בעת הצורך, אך בהתחשב במחירו המצוין, אני מוכן לסלוח לו על הנ"ל, שכן הוא מציע יחס עלות-תועלת יוצא דופן כיום בתחום המיני PC.

למחשב הנ"ל קיימים 3 תתי דגמים הנבדלים בכמות זכרון ה RAM ובנפח זכרון האחסון המובנה:

הראשון מצויד בזכרון מערכת RAM בנפח 8 ג'יגה-בייט ובכונן אחסון פנימי בנפח של 128GB 

השני מצויד בזכרון מערכת RAM בנפח 8 ג'יגה-בייט ובכונן אחסון פנימי בנפח של 256GB

השלישי מצויד בזכרון מערכת RAM בנפח 8 ג'יגה-בייט ובכונן אחסון פנימי בנפח של 512GB

בהתחשב בפערי המחירים הנמוכים ביניהן, ולאור העובדה שזכרון העבודה (Ram) במחשב לא ניתן לשדרוג עתידי, עדיף יהיה לבחור בגרסה שמגיעה עם 8GB Ram (אלא אם כן אתם מייעדים אותו להיות סטרימר, ואז תוכלו להסתפק גם בגרסה הכי זולה, שתספיק בהחלט).

מיני מחשב דומה - מגיע עם מעבד מעט יותר מתקדם + תומך 4K באופן מלא MINIX Neo N42C-4 

רמה אחת מעל - מגיע עם מעבד מעט יותר מתקדם ואפשרות הוספת כונן קשיח נוסף בעת הצורך Beelink U55

2 רמות מעל - מגיע עם מעבד מתקדם יותר ואפשרות הרכבה עצמאית של המפרט Hystou Mini PC

יתרונות

 • כונן אחסון SSD מהיר מאוד

 • ניתן להוסיף כונן קשיח חיצוני בקלות ובפשטות

 • מערך קירור משופר

 • WiFi מהיר

 • מערכת הפעלה Windows 10 בגרסתה העסקית (Pro) והמלאה

 • כולל מתקן תליה - ניתן לתלייה בגב הטלויזיה/מסך המחשב בקלות ובמהירות

חסרונות:

 • לא ניתן לשדרג את זכרון ה RAM בעתיד

 • לא ניתן להוסיף כונן אחסון נוסף (למעט כרטיס זכרון מיקרו SD, אותו כן ניתן להכניס בחריץ הייעודי בצידו של המחשב)

 • חיבורי ה USB בקדמת ובגב המחשב צמודים מדי (עלול לחסום גישה לחיבור USB כאשר מחובר לחיבור הצמוד לו התקן USB בחיבור זוויתי)

אפשרויות רכישה Beelink J45

 

קישור

הערות

מחיר

זכרון RAM ואחסון

חנות

188$

8GB + 128GB

AliExpress

259$

8GB + 256GB

AliExpress

299$

8GB + 512GB

AliExpress

קישור

הערות

מחיר

זכרון RAM ואחסון

חנות

יש להזין בהזמנה קוד קופון 7bcdf9 לקבלת ההנחה

206$

8GB + 128GB

Banggood

יש להזין בהזמנה קוד קופון 7bcdf9 לקבלת ההנחה

248$

8GB + 512GB

Banggood

טיפים לתהליך ההזמנה

 

בהזמנה מ BangGood:

 • מומלץ לבחור בהזמנה (או ליתר דיוק, להשאיר את הבחירה) באפשרות השילוח הזולה Air Parcel Register.

 • ניתן ומומלץ לבחור באפשרות ביטוח המכס בהזמנה (ע"י סימון האפשרות Tariff Insurance), שתאפשר לכם לקבל החזר מלא על המע"מ (לאחר שליחת העתק הקבלה לאתר) במידה והמשלוח שלכם יידגם במכס בדרכו מהמטוס אל סניף הדואר.

 • במידה ומשלמים באמצעות PayPal ניתן להסיר את סימון ביטוח המשלוח האוטומטי שנוסף להזמנה.

 • לצורך הזנת קוד הקופון - יש ללחוץ על הלחצן Buy it now ואז בדף סיכום ההזמנה יש לסמן את השדה "Clip coupons". ברגע שסימנתם את הסעיף, ייפתח שדה שבו תוכלו להזין את קוד הקופון ואחרי שהזמנתם אותו יש ללחוץ על לחצן ה Apply כדי להחיל את הנחת הקופון על ההזמנה.

 

הצטרפו עכשיו לקבוצת הפייסבוק שלנו ותשארו מעודכנים בדגמים חדשים, סקירות, קופוני הנחה ודילים יחודיים לחברי הקבוצה. 

bottom of page