top of page

סקירה מלאה - מיני מחשב  Beelink U55

בילינק U55, מיני מחשב נוסף מבית ענקית המחשוב הסינית אשר הושק בתחילת 2019 הוא גרסה משודרגת של Beelink J45 שסקרתי כאן בתחילת השנה ונמכר במקביל אליו.

הדגם החדש מציע מעבד מחוזק ומוצע ב 2 ווריאציות של נפח אחסון לבחירה.

מה באריזה?

מיני מחשב Beelink U55

ספק כח​

2 כבלי HDMI (אחד קצר, באורך של כ 20 ס"מ, והשני באורך של כ 1 מטר)

חוברת תפעול קצרה

מתקן תליה המאפשר לתלות אותו בחלקו האחורי של מסך המחשב / הטלויזיה 

מפרט טכני

מעבד: Intel Core i3-5005U בעל 2 ליבות פיזיות ו 4 ליבות וירטואליות

זכרון עבודה: 8GB RAM DDR3

זכרון אחסון: כונן SSD, בנפחים לבחירה - 256GB | 512GB

כרטיס רשת קווי: קיים, תומך במהירות העברה עד 1000Mbps

כרטיס רשת אלחוטי: קיים, תומך ברשתות בתקן N ובתקן AC החדש, תומך בתדר 5Ghz

חיבור HDMI: קיים, HDMI 1.4B

מערכת הפעלה: Windows 10 מלאה עם רשיון

חיבור Bluetooth: קיים, בגרסה 4.0

מידות: 12.4 ס"מ רוחב * 13.0 ס"מ אורך * 4.1 ס"מ עובי 

חיבורים

 • 2 חיבורי USB 3.0 קדמיים

 • 3 חיבורי USB 2.0 אחוריים

 • חיבור USB Type C

 • כניסת רשת קווית

 • 2 יציאות תצוגה HDMI

 • חיבור 3.5 מ"מ לאוזניות או רמקולים

 • חריץ עבור כרטיס זכרון מיקרו SD

Beelink-u55-mini-pc-small-tiny-desktop-c
Beelink-u55-mini-pc-small-tiny-desktop-c

 

המארז

המעטפת החיצונית של Beelink U55 עשויה אלומיניום.

בצדדיו ובחלקו התחתון ממוקמים פתחי איוורור מרובים שיסייעו למאורר המובנה לנדף את החום מהמארז ולשמור על טמפרטורת עבודה תקינה.

חיבורי ה USB מקדימה ומאחורה צמודים מדי, והיה נחמד לו היו מרחיקים אותם אחד מהשני (יש הרבה מקום פנוי במארז), כדי למנוע מצב בו התקן USB עם כבל זוויתי או דיסק און קי גדול יחסמו את כניסת ה USB הצמודה.

בתחתית המארז מצויות 4 רגילות מגומי המאפשרות לו בהפרש גובה קטן מהשולחן לצורך נידוף החום מפתחי האיוורור התחתונים.

הכיסוי התחתון של המחשב ניתן להסרה בקלות, על ידי הברגה קצרה של 4 ברגים, אחד בכל פינה, לצורך התקנת כונן קשיח נוסף, בגודל 2.5" (הזהה לכונן קשיח של מחשב נייד).

beelink-u55-mini-pc-desktop-computer.jpg

חווית שימוש

בילינק U55 מגיע כאשר מע' ההפעלה - Windows 10 Pro מותקנת עליו מראש.

מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט בגרסתה העסקית מציעה מספר שיפורים ביחס לגרסה הביתית, המצויה בשאר מחשבי המיני.

ביניהן ניתן למנות תאימות עבור סביבה עסקית (ובזכות כך ניתן לייעד אותו כמחשב לכל דבר לכל בית עסק).

בנוסף, היא כוללת יתרון גדול לעומת הגרסה הביתית של Windows 10 והוא האפשרות לשלוט על מנגנון הורדת והתקנת העדכונים האגרסיבי (והאוטומטי) של מיקרוסופט.

מערכת ההפעלה מותקנת מראש במהדורה 1809 אשר הופצה ע"י מיקרוסופט בתחילת 2019 וכוללת את כל העדכוני והתיקונים שהופצו עד אז, והיא

בעלת רשיון חוקי וכשר, שעבר אקטיבציה בשלום מול מיקרוסופט, מה שאומר שרוב העדכונים כבר הותקנו ושלא צריך יהיה להשבית את המחשב להרבה זמן בהפעלה הראשונית לצורך הורדת והתקנת כל העדכונים הנדרשים.

במסגרת אשף ההתקנה הנ"ל ניתן לבחור מתוך רשימה של 7 שפות, שעברית היא לא ביניהן.

יחד עם זאת, לאחר שמסיימים את אשף ההתקנה, ניתן, בפעולה פשוטה וקצרה, באמצעות לוח הבקרה, לשנות את שפת המערכת והתפריטים לעברית.

מערכת ההפעלה אשר מותקנת עליו מגיעה במהדורה עדכנית יחסית, אשר הושקה בחודש מאי השנה ומכילה את כל העדכונים שמיקרוסופט השיקה עד אז, עניין אשר יקל על כמות העדכונים האוטומטיים שמערכת ההפעלה תוריד ותתקין בהפעלה הראשונית.

במהלך העבודה איתו הרגשתי שיפור במהירות ביחס ל Beelink J45 שסקרתי לפני כמה חודשים, אם כי זה לא היה שיפור דרמטי.

אם אני צריך לכמת את השיפור לכדי מספר כלשהו, אגדיר זאת כ 15% תוספת בביצועים, תלוי בתוכנה שמשתמשים בה באותו הרגע.

את השיפור אני זוקף לזכות המעבד, אשר מצויד בתכונת ה Hyper Threading מבית אינטל (ואשר לא מצויה במעבדי סלרון ופנטיום הנפוצים בתחום המיני PC), המאפשרת לו לעבוד מהר יותר במסגרת עבודה עם מספר תוכנות בו זמנית.

הרגשתי שהבאתי את המחשב לקצה היכולת שלו כאשר עבדתי עם 3 תוכנות בו זמנית, לצד גלישה בדפדפן בו היו פתוחות כ 15 לשוניות.

רוב קבצי הווידאו שהרצתי עליו רצו חלק, אך הוא התקשה בניגון חלק מתכני הווידאו ברזולוציה 4K שניסיתי להריץ עליו, מאחר והמעבד המוטמע בו תומך בהצגת תכני 4K בקצב של עד 30 פריימים לשניה (שזה אומר תמיכה ברוב הסרטים שמצולמים כיום ב 4K). לעומת זאת, סרטים ייחודיים שצולמו מראש ב 4K בקצב של 60 פריימים לשניה או אירועי ספורט/משחקי כדורגל שצולמו בקצב של 60 פריימים לשניה לא יעבדו חלק על המחשב.

מעוניינים בתמיכה מלאה ב 4K? המיני מחשב של MINIX יתאים למשימה.

הימצאותן של 2 יציאות תצוגה מסוג HDMI, המאפשרות לחבר אליו 2 מסכי מחשב, או לחילופין לחבר אליו מסך מחשב + טלויזיה מאפשרת להשתמש בו בתור מחשב ביתי וגם בתור מחשב סלוני / מדיה סנטר, במקום להשתמש ב 2 מחשבים שונים למטרות אלו.

כך, אחד מבני הבית יכול לצפות בסרט/קודי/נטפליקס, כאשר הוא מחובר לטלויזיה בחיבור HDMI אחד, בעוד בן משפחה אחר יכול לעבוד עם המחשב ולהשתמש בתוכנות אחרות, בזמן שהמחשב מחובר למסך מחשב אחר בחיבור ה HDMI האחר, וכל זאת כאשר אף אחד מהם לא מפריע לשני (באמצעות אופציית ה Extend Desktop הנמצאת במאפייני התצוגה של Windows).

ולפינת הטיפים

1. בדומה לרוב המיני PC האחרים, גם ה U55 מבית Beelink מגיע מהמפעל כאשר בהגדרות צריכת החשמל של Windows 10 הוא מוגדר לביצועים מאוזנים (Balanced) לשם צריכת חשמל מתונה (תוך כדי עבודה שלא במהירות המקסימלית שהמחשב מסוגל לעבוד בה).

היות ודגם זה מחובר תמיד לחשמל, ומאחר ולא מדובר בטאבלט או מחשב נייד שבהם יש צורך לחסוך בחיי סוללה, עדיף ומומלץ לשנות את הגדרה זו ולהעביר את הגדרות צריכת החשמל ל "ביצועים מיטביים" (High performance).

את השינוי ניתן לבצע ע"י כניסה ללוח הבקרה  ⇦ חומרה וקול ⇦ אפשרויות צריכת חשמל.

(במידה ואתם משתמשים ב Windows באנגלית הדרך היא:  Power Options ⇦ Hardware and sound ⇦ Control Panel).

2. במידה ואתם מחברים אליו התקן USB כמו דיסק און קי או דיסק חיצוני, עדיף יהיה לחבר אותם אל חיבורי ה USB הקדמיים, מאחר והם מהירים יותר מאלו האחוריים, העובדים בתקן USB 2.0 הוותיק.

3. מומלץ לנסות את דפדפן האינטרנט הוותיק מבית אופרה, שמנסיוני איתו מספק חווית שימוש מהירה, חלקה ונוחה יותר מאשר גוגל כרום הפופולרי (ובטח יותר מאשר דפדפן ה Edge מבית מיקרוסופט). עוד יאמר לזכות הדפדפן מבית אופרה שהוא 'חסכן' במשאבי מערכת ביחס ל Google Chrome, אותו עזבתי אחרי לא מעט שנים של שימוש.

בין יתרונותיו הנוספים ניתן למנות חוסם פרסומות מובנה, VPN מובנה שיאפשר גלישה לאתרים שחסומים לגלישה מהארץ, ממשק נוח להעברת טקסט וקבצים בינו לבין הסמארטפון שלכם ועוד.

Beelink u55 mini pc review סיקור סקירה ביקורת מיני מחשב

 

קישוריות רשת

WiFi:

המחשב מצויד במתאם רשת אלחוטי (WiFi) מצוין מבית אינטל - דגם Intel Dual-Band Wireless AC-3165, הנפוץ במחשבי מיני בני ימינו.

כרטיס הרשת האלחוטי תומך בעבודה בתדר 2.4Ghz ובתדר 5Ghz וכמו כן הוא תומך בתקן AC החדש.

במסגרת מספר בדיקות מהירות שביצעתי הגעתי למהירות הורדה הנושקת ל 60 מגה ממרחק של כ 3 מטרים מהראוטר הביתי.

מדובר במהירות טובה מאוד, במיוחד לאור העובדה שהמיני מחשב מבית בילינק מצויד באנטנות WiFi פנימיות בלבד.

ביצועי חיבור הרשת האלחוטי מבית אינטל יספיקו לכל השימושים הנפוצים, כולל הזרמת ווידאו ברזולוציה גבוהה (באמצעות נטפליקס, קודי, צפייה ישירה בדפדפן, יוטיוב ותוכנות הסטרימינג האחרות).

חיבור קווי:

בילינק שילבה במחשב כרטיס רשת קווי מבית חברת Realtek המוכרת והוותיקה.

בחיבור קווי הגעתי איתו למהירות של כ 200 מגה, שהיא (כמעט) המהירות המקסימלית  האפשרית במקום הבדיקה.

מי שמנוי לחבילות גלישה במהירות גבוהה יותר יוכל להנות ממלוא המהירות עליה הוא מנוי, בזכות העבודה שכרטיס הרשת הקווי תומך במהירות ​של עד 1000 מגה (1Gbps).

Beelink-U55-Speedtest.png

 

זכרון אחסון

המיני מחשב מבית Beelink ניתן לרכישה ב 2 ווריאציות אחסון - 256 ג'יגה-בייט ו 512 ג'יגה-בייט.

הדיסק המובנה בו הוא מסוג SSD - כונן אחסון מהיר ועדכני שבמסגרת בדיקות מהירות שערכתי לו הגיע לתוצאות קריאה וקריאה מצוינות ביחס למיני PC אחרים ובכלל (הדגם בסקירה הוא זה המגיע עם כונן אחסון SSD בנפח 256 ג'יגה-בייט).

מתוך נפח כולל של 256 ג'יגה-בייט, נותר שטח פנוי של כ 217GB למשתמש, אחרי השטח שגזלה התקנת מערכת ההפעלה על כל עדכוניה.

ניתן בעת הצורך להוסיף למחשב כונן אחסון מהיר נוסף בגודל 2.5" (כונן קשיח הנמצא בשימוש בעיקר במחשבים ניידים).

מדובר בפעולה פשוטה וקלה שאינה מצריכה יכולות טכניות או הבנה ניכרת בתחום.

את הדיסק הקשיח הנוסף יש להכניס לתוך מסילה המחוברת לחלקו התחתון של המיני מחשב, לאחר שמבריגים החוצה את 4 הברגים בחלקו התחתון של המארז ולחבר לכבל הנתונים הפנוי (כבל מלבני שטוח בצבע שחור) הנמצא בחלקו הפנימי התתחון של המארז.

במידה ותצטרכו אף עוד יותר נפח אחסון, תוכלו לחבר אליו כרטיס זכרון מסוג מיקרו SD לקורא הכרטיסים המצוי בצידו הימני של המחשב.

Beelink u55 review mini pc סיקור סקירה מיני מחשב

טמפרטורה

היצרן צייד את המחשב במאוורר פנימי, אשר מותקנות עליו צלעות קירור המסייעות לו בנידוף החום מהמעבד ובשמירה על טמפ' עבודה תקינות, שתאפשר למעבד לעבוד במהירות העבודה המקסימלית שלו ולרכיבים הפנימיים להאריך חיים.

פעולת המאוורר שקטה, גם בעת מאמץ.

במהלך עבודה שוטפת עם המחשב נוכחתי לגלות כי טמפרטורות העבודה היו תקינות בכל משך זמן העבודה איתו - סביב 50 מעלות במנוחה ובעומס נמוך עד בינוני, עד ל 64 מעלות כאשר אימצתי אותו וגרמתי למעבד לעבוד ב 100% למשך זמן ממושך - נתון מצוין בהשוואה למיני PC אחרים שהגיעו בקלות ל 80 מעלות בעומס עבודה דומה.

לעניין הזה תורם פיזור החום המשופר המוטמע במעבדי Core i מבית אינטל ומערך האיוורור במחשב - המאורר המובנה, צלעות הקירור ופתחי האיוורור המרובים.

פעולת המאוורר המוטמע בו אינה נשמעת במשך כל זמן העבודה איתו, גם בעומס עבודה גבוה.

Beelink u55 mini pc test review סקירה ביקורת בילינק

​​

גלישה באינטרנט

היות והדגם הנ"ל עשוי להחליף את המחשב האישי אצל חלקנו, ומאחר והפעילות העיקרית במהלך השימוש במחשב, אצל רובנו, היא גלישה באינטרנט הרצתי עליו כלי בדיקת ביצועים ייעודי מבית Google שיבדוק ויסכם את ביצועי הגלישה במחשב הנ"ל.

בדיקת הביצועים בוחנת מספר פרמטרים במחשב, ביניהם המעבד, הזכרון ורכיבי התקשורת, אשר משפיעים באופן ישיר על מהירות הגלישה ובסוף הבדיקה נותן ציון משוקלל.

תוצאות הבדיקה שנתקבלו ביטאו שיפור של עשרות אחוזים ביחס למיני PC הקודם מתוצרתם, Beelink J45, שיפור שמתבטא בעיקר בזכות מעבד ה i3 המובנה בו. מדובר בתוצאה דומה, אגב, שקיבלתי כאשר הרצתי את הבדיקה על מכשיר ה Samsung Galaxy S9 שברשותי.

מעוניינים להריץ את הבדיקה על הסמארטפון/טאבלט/מחשב שלכם? תוכלו לעשות זאת כאן.

Beelink u55 mini pc test octane review מחיר סקירה ביקורת

השורה התחתונה

המיני מחשב החדש מבית Beelink מספק חווית שימוש מהירה וחלקה עבור המשתמש הביתי/משרדי הממוצע, המבלה את מירב זמן השימוש במחשב בגלישה ברשת, צפייה בסרטים ועבודה עם תוכנות אופיס, ובמחיר משתלם.

תמחורו האטרקטיבי מאפשר להצטייד במחשב איכותי, מהיר ופונקציונאלי מבוסס מעבד מסדרת Core i של אינטל במחיר שלא שובר את הכיס.

היתי שמח לו הוא היה מציע אפשרות להרחבת זכרון RAM עתידית או היה מצויד במעבד מדור מתקדם יותר, אך מתוך ידיעה שזה עשוי היה לייקר את מחירו בעשרות אחוזים, אני נוטה לסלוח לו על כך.

רמה אחת מתחת - Beelink J45

רמה אחת מעל - Hystou Mini PC

עדכון (מאי 2020) - הושקה מהדורה מחוזקת אשר נמכרת במקביל אל הדגם הזה ומגיעה עם מעבד חזק יותר - i5-5257U.

המהדורה החדשה מוצעת ב 2 ווריאציות לבחירה: עם 128GB אחסון ועם 256GB אחסון. קישורים אליה תמצאו בתחתית הסקירה.

יתרונות

 • כונן אחסון SSD מהיר מאוד

 • ניתן להוסיף כונן קשיח חיצוני בקלות ובפשטות

 • מערך קירור משופר

 • WiFi מהיר

 • חיבור USB Type C

 • מערכת הפעלה Windows 10 בגרסתה העסקית (Pro) והמלאה

 • כולל מתקן תליה - ניתן לתלייה בגב הטלויזיה/מסך המחשב בקלות ובמהירות

חסרונות:

 • לא ניתן לשדרג את זכרון ה RAM בעתיד

 • חיבורי ה USB בקדמת ובגב המחשב צמודים מדי (עלול לחסום גישה לחיבור USB כאשר מחובר לחיבור הצמוד לו התקן USB בחיבור זוויתי)

אפשרויות רכישה Beelink U55 - מעבד i3

 

קישור

הערות

מחיר

נפח אחסון

חנות

חיסול מלאי - לבחור HK+ UK ולחבר מתאם כשיגיע

233$

512GB

Banggood

 

אפשרויות רכישה הדגם החדש Beelink U57 - מעבד i5

קישור

הערות

מחיר

נפח אחסון

חנות

להשאיר את הבחירה באופציה EU • יש להזין קוד קופון 7bcdf9

294$

128GB

Banggood

כולל משלוח מהיר + ביטוח מכס • יש להזין קוד קופון 7bcdf9

335$

256GB

Banggood

 

טיפים לתהליך ההזמנה

בהזמנה מ BangGood:

 • מומלץ לבחור (או יותר נכון - להשאיר את הבחירה האוטומטית) בהזמנה באפשרות השילוח Air Parcel Register.

 • ניתן ומומלץ לבחור באפשרות ביטוח המכס בהזמנה (ע"י סימון האפשרות Tariff Insurance), שתאפשר לכם לקבל החזר מלא על המע"מ (לאחר שליחת העתק הקבלה לאתר) במידה והמשלוח שלכם יידגם במכס בדרכו מהמטוס אל סניף הדואר.

 • במידה ומשלמים באמצעות PayPal ניתן להסיר את סימון ביטוח המשלוח האוטומטי שנוסף להזמנה.

 • ביטוח מכס = החזר מלא מהאתר על המע"מ במידה והמשלוח שלכם יידגם בהגעתו לארץ. משלמים את המס, שולחים להם קבלה והם מזכים.

 

הצטרפו עכשיו לקבוצת הפייסבוק שלנו ותשארו מעודכנים בדגמים חדשים, סקירות, קופוני הנחה ודילים יחודיים לחברי הקבוצה. 

bottom of page